اقامت و شهروندی ترکیه

روش‌های دریافت اقامت ترکیه:
مهاجرت به ترکیه و دریافت اقامت این کشور (اقامت کوتاه مدت و بلند مدت)، از راه‌های مختلفی انجام می‌شود که هر کدام به شیوه‌های مختلفی به شما اجازه اقامت در این کشور را می‌دهند. اطلاعات بیشتر …


اقامت کوتاه مدت ترکیه:

اقامت کوتاه مدت ترکیه به منظور فعالیت های مختلفی چون کار، تحصیل و توریستی صادر می شود.
اقامت توریستی به دو صورت اقدام برای اولین بار و تمدید اقامت صورت می پذیرد که نحوه انجام هر دو تقریبا مشابه است. باید توجه داشته باشید بنا به شهری که برای اقامت اقدام می نمایید با توجه به میزان درخواست متقاضیان سخنگیری های پذیرش اقامت متفاوت است.
به طور مثال استانبول با توجه به حجم زیاد متقاضیان از سراسر جهان سختگیری بیشتری در پذیرش اقامت نسبت به سایر شهرهای ترکیه دارد.

کیملیک

مدارک مورد نیاز برای اقامت توریستی

  • برگه راندوو
  • بیمه نامه سلامت
  • کپی اجاره نامه همراه با کپی کیملیک صاحبخانه
  • کپی صفحه اول پاسپورت
  • کپی صفحه مهر آخرین ورود به ترکیه پاسپورت
  • چهار قطعه عکس
  • ورگی نمرا یا شماره مالیاتی


فریب اخبار جعلی را نخورید:

طبق قوانین اقامتی ترکیه، شما برای اقامت یک ساله یا دو ساله نیازی به خرید ملک ندارید و می توانید با اجاره نامه ملک مسکونی، از سه ماه تا دو سال درخواست اقامت توریستی نمایید.
البته لازم به ذکر است همانطور که در پیش ذکر شد این موضوع در زمان های مختلف بنا به شرایط اقتصادی و تعداد متقاضیان و همچنین شهر مورد نظر تغییر می نماید.
افرادی که در ترکیه ملک خریداری می نمایند می توانند درخواست اقامت سه ساله توریستی بدهند. ذکر این نکته ضروری است که با خرید ملک، هیچگاه اقامت دائم یا شهروندی ترکیه را دریافت نخواهید کرد. دریافت شهروندی ترکیه شرایط متفاوتی دارد که در جای خود توضیح داده خواهد شد، اما در مورد خرید ملک، طبق قوانین جدید ترکیه که در سال ۲۰۱۹ به تصویب رسیده است با خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار یا معادل آن با ارزهای دیگر بین المللی با رعایت شرایط خاص این روش می توانید شهروندی ترکیه را اخذ نمایید.