تعداد بازدید: 771ارسال: 2019/07/13نویسنده: مدیر
اقامت توریستی ترکیه

اقامت کوتاه مدت ترکیه:

اقامت کوتاه مدت ترکیه به منظور فعالیت های مختلفی چون کار، تحصیل و توریستی صادر می شود.
اقامت توریستی به دو صورت اقدام برای اولین بار و تمدید اقامت صورت می پذیرد که نحوه انجام هر دو تقریبا مشابه است. باید توجه داشته باشید بنا به شهری که برای اقامت اقدام می نمایید با توجه به میزان درخواست متقاضیان سخنگیری های پذیرش اقامت متفاوت است.
به طور مثال استانبول با توجه به حجم زیاد متقاضیان از سراسر جهان سختگیری بیشتری در پذیرش اقامت نسبت به سایر شهرهای ترکیه دارد.

فریب اخبار جعلی را نخورید:

طبق قوانین اقامتی ترکیه، شما برای اقامت یک ساله یا دو ساله نیازی به خرید ملک ندارید و می توانید با اجاره نامه ملک مسکونی، از سه ماه تا دو سال درخواست اقامت توریستی نمایید.
البته لازم به ذکر است همانطور که در پیش ذکر شد این موضوع در زمان های مختلف بنا به شرایط اقتصادی و تعداد متقاضیان و همچنین شهر مورد نظر تغییر می نماید.
افرادی که در ترکیه ملک خریداری می نمایند می توانند درخواست اقامت سه ساله توریستی بدهند. ذکر این نکته ضروری است که با خرید ملک، هیچگاه اقامت دائم یا شهروندی ترکیه را دریافت نخواهید کرد. دریافت شهروندی ترکیه شرایط متفاوتی دارد که در جای خود توضیح داده خواهد شد، اما در مورد خرید ملک، طبق قوانین جدید ترکیه که در سال ۲۰۱۹ به تصویب رسیده است با خرید ملک به ارزش ۲۵۰ هزار دلار یا معادل آن با ارزهای دیگر بین المللی با رعایت شرایط خاص این روش می توانید شهروندی ترکیه را اخذ نمایید.

نحوه دریافت کارت اقامت ترکیه

در این بخش قصد داریم نحوه دریافت کارت اقامت توریستی یا کیملیک را به نحوی ساده برای شما توضیح دهیم که به سادگی آن را انجام دهید و از پرداخت هر گونه وجه اضافی جلوگیری شود.

فرم راندوو

اولین مرحله برای درخواست اقامت توریستی، پر کردن فرم قرار ملاقات با اداره مهاجرت ترکیه یا همان فرم راندوو است که بصورت آنلاین و از طریق سایت رسمی این اداره https://e-ikamet.goc.gov.tr صورت می پذیرد.

Antalyaco.com_Goç_idaresi

برای پر کردن این فرم نیاز به دانستن زبان ترکی، انگلیسی یا عربی و موارد زیر دارید:

 • تصویر عکس ۶*۴ یا ۶*۵
 • بیمه نامه سلامت (برای تکمیل اطلاعات به شماره بیمه نامه فرد متقاضی احتیاج می باشد.)
 • اطلاعات فرد متقاضی (از روی پاسپورت)
 • نام مادر فرد متقاضی به زبان انگلیسی
 • آدرس محل زندگی در ترکیه (آدرس ملک اجاره شده یا خریداری شده)
 • شماره موبایل ترکیه (این شماره برای دریافت کد تایید که از طریق وب سایت به شماره تماس متقاضی ارسال می شود، برای ادامه مراحل ثبت نام الزامی است.)
 • آدرس ایمیل

در صورتی که برای پرکردن فرم راندوو با مشکل مواجه هستید، با هزینه ۴۰ لیر به ازای هر متقاضی این مورد از طریق ما صورت می پذیرد.

لازم به توضیح است که مدت زمان درخواستی شما برای اقامت، به مدت زمان بیمه سلامت دریافتی شما دارد. اگر شما تصمیم به دریافت اقامت دو ساله دارید، باید بیمه سلامت به مدت دو سال دریافت نمایید و اطلاعات آن را در هنگام پر کردن فرم راندوو، پر نمایید و اصولا اداره مهاجرت ترکیه زمان شروع اعتبار کارت اقامت شما را از زمان شروع بیمه نامه شما تا پایان اعتبار بیمه نامه سلامت شما صادر می نماید.

بیمه های سلامت:

شرکت های مختلفی در ترکیه بیمه سلامت در اختیار متقاضیان قرار می دهند که از لحاظ ارائه خدمات تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند، تفاوت آنها در مراکزی است که هر شرکت بیمه با آن قرارداد دارد و در هنگام مراجعه به یک مرکز درمانی باید اطلاع حاصل کنید که آیا با بیمه سلامت شما قرارداد دارد؟ بیمه های سلامت ، بیمه پایه هستند و داشتن یکی از آنها ضروری است. هزینه دریافت بیمه سلامت شرکت های مختلف با یکدیگر متفاوت است و بر اساس سن متقاضی تعریف می گردد. بیمه سلامت برای افراد زیر ۱۸ سال و بالای ۶۵ سال ضروری نیست اما با توجه به هزینه های بالای درمان در ترکیه توصیه می شود برای تمام اعضای خانواده بیمه سلامت تهیه نمایید.


آنتالیاکو می تواند به صورت غیر حضوری و از راه دور بیمه سلامت شما را صادر و در اختیار شما قرار دهد.

در پایین قیمت های بیمه سلامت شرکت های مختلف را برای آگاهی شما می آوریم:

لازم به ذکر است که بعضی از شرکت های بیمه برای افراد زیر ۱۸ سال به دلیل هزینه های بالای درمان کودکان، بیمه سلامت صادر نمی نمایند.

لیست بیمه سلامت


کل هزینه پرداختی شما برای دریافت اقامت توریستی عبارت است:

 • هزینه بیمه سلامت: بسته به سن و شرکت انتخابی
 • هزینه پول خاک به ازای هر سال: معادل لیری ۸۰ دلار
 • هزینه صدور کارت: ۸۹ لیر
 • هزینه پرکردن فرم راندوو: ۴۰ لیر (در صورتی که خودتان قادر به پرکردن فرم راندوو نیستید)

لازم به ذکر است که اداره مهاجرت ترکیه هیچ هزینه دیگری تحت هیچ عنوان دیگری دریافت نمی کند و افراد و شرکت هایی که تحت عناوین مختلف وجوهی از شما دریافت می نمایند در عمل از ناآگاهی شما نسبت به موضوع سوء استفاده می نمایند. این شرکت ها یا افراد امکان همراهی شما در درون اداره گوچ را ندارند و حداکثر تا ورودی محل اداره مهاجرت می توانند شما را همراهی نمایند. معمولا در بیشتر ادارات مهاجرت شهرهای مختلف مترجم فارسی زبان وجود دارد. البته دریافت مبلغی معقول جهت همراهی کسانی که به زبان ترکی آشنایی ندارند و یا با محیط آشنا نیستند، کاملا طبیعی است و افراد بابت وقتی که برای شما می گذارند، هزینه دریافت می کنند. اما این مبلغ باید معقول و دور از سوء استفاده باشد.


مدارک مورد نیاز در هنگام مراجعه به اداره مهاجرت در زمان راندوو

 • برگه راندوو
 • بیمه نامه سلامت
 • کپی اجاره نامه همراه با کپی تاپو و کیملیک صاحبخانه
 • کپی صفحه اول پاسپورت
 • کپی صفحه مهر آخرین ورود به ترکیه پاسپورت
 • چهار قطعه عکس
 • ورگی نومرا یا شماره مالیات
 • در صورت تمدید، کپی پشت و رو کیملیک

برای افراد زیر ۱۸ سال علاوه بر مدارک بالا به مدارک زیر نیز نیاز می باشد:

 • کپی ترجمه پاسپورت نوتر شده
 • کپی پاسپورت پدر و مادر

ورگی نومرا یا شماره مالیاتی:

برای تمامی امور مالی و کاری از جمله دریافت اقامت در ترکیه به شماره مالیاتی نیاز دارید.
برای دریافت شماره مالیاتی یا ورگی نومرا نیاز به پرداخت هیچ هزینه ای نمی باشد و با حضور در اداره مالیات به همراه پاسپورت به راحتی می توانید شماره مالیاتی دریافت نمایید.


با ما تماس بگیرید


گفتگوها

دیدگاهتان را بنویسید